Видео

Видео

Јога поза за уништување на целулитот

Тестот на седнување – Тест на животниот век

Гимнастичарски вежби за рамен стомак

Вежба за стомачни-ротирање на романска клупа

Бугарски сплит – за ефикасно согорување на целулитот и маснотиите

Популарни

Зајакнете ги вагиналниот и уринарниот отвор и зголе...

Како што ситните детали го прават животот убав, така и здравјето е сочинето од мали промени кои без ...

Вежби за истегнување на половината и грбот

За да ги спречите болките кои постојано ви создаваат проблем, треба да бидете физички поактивни. Пог...

Едноставни вежби за ослободување од ишијасните болк...

Ишијасот не е болест, туку медицинска состојба. Тој започнува во долниот дел на грбот, се спушта низ...

7 вежби за нозе кои можат секаде да се прават

Нозете ни се изградени од најголемите и најсилни мускулни групи во телото, па од тука е сосема разби...

Замастен црн дроб- чест и тивок проблем кај луѓето ...

Името на оваа болест упатува на насобирање на масти во клетките на црниот дроб. Зголемениот број...

Дали користењето на метан(стероид) е штетно?

    Сите доктори се против користењето на стероиди, дознајте го моето мислење на...

Дали користењето на метан(стероид) е штетно?

Сите доктори се против користењето на стероиди, дознајте го моето мислење на оваа контроверзна тема....

Несакани ефекти од креатин и други митови

Освен ако неодамна сте пристигнале од друга планета, веројатно веќе знаете веќе дека креатинот е еде...

Штица (plank) – една од најдобрите вежби за с...

Plank (анг.), или во превод ’штица’, е едноставна, но многу ефикасна вежба за јакнење на стомачниот ...

Протеински овес-идеален за појадок или вечера

  Потреби состојки: 110 грама урда 1 банана 150 грама Јогурт 1 лажичка путер од кикирики...

Како да добиете мускулна маса без гејнер

Ако сакате да заштедите 3000 денари на суплементи, тогаш видеото е за вас.

(Видео)Вежби од Jen Selter за поубав и поцвст задни...

Jen Selter ви ги открива дел од нејзините тајни за поубав задник.

(Видео)Одлични вежби за правилно држење и намалувањ...

Болка во вратот, вкочанет врат се синоними за една од најчестите болки. Повеќето причини за болка во...

(Видео)15 минути дневно за цврст и подигнат задник

За да имате подигнат и затегнат задник, не мора да фрлате многу пари по теретани или на личен тренер...

Што се калории и макронутриенти?

Дознајте во ова кратко видео што се калории и макронутриенти и како тоа може да ве доведе да направи...

(Видео)Пилатес топка-за зацврстување на телото

Пилатес топката преставува еден од најдобрите начини за зацврстување на на телото,а посебно се препо...

3 брзи бразилски вежби за затегнат задник (видео)

“Бразилски вежби за задник” е името на сетот вежби за подигање на задникот, кои делуваат на трите гл...

Вежби за цело тело – Фокус Т25

а време на овој тренинг ќе бидете мокри до гола кожа по само 10 минути, а по 25 минути нема да может...

„Златната рипка“ – спас за рбетот

Познато е дека треба да го чуваме рбетот. Ако е тој здрав, тогаш е здраво и целото тело. Ова е вежба...

Вежби за цело тело со растеглива лента

Еластичната гума е едноставен и евтин реквизит којшто има низа предности. Овие еластични ленти даваа...

(Видео) Вежби за зацврстување на јадрото

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да  го намалите обемот на половината туку и ќе ви помогнат и з...

Вака вежбаат шампионите (кружен тренинг)

Тренингот се состоеше од: Чучњеви 40 кг x 15 Стоечко подигање за рамења колку што можеш. Мр...

7 вежби за добивање мускулна маса!

Во моето 10 годишно искуство со вежбање, успеав да направам еден прирачник со кој може да се раковод...

Вежби за затегнат задник и тенка половина

Сте забележале дека ви се појавило стомаче? Не е ни чудо. За време на зимата сте се гостеле и сте ,,...

Протеински шејк од аронија

Нутриривни вредности(за еден шејк) 250 kcal 24 гр јагленхидрати 3 гр масти 28 гр протеин...

Кум ние јога

Кога станува збор за тибетанската јога, се верува дека дека таа ни помага да ја зголемиме психичката...

Што да јадам секој ден?

Често ме прашуваат која е најдобрата диета, што да се јаде низ текот на целиот ден и нема едноставен...

Кое е најдоброто време за конзумирање креатин?

Креатинот е ден од најупотребуваните суплементи во фитнесот и бодибилдингот. Кога е најдобро да с...

(Видео)Кога е најдоброто време за конзумирање на wh...

Кога е најдобро време да се конзумира протеин од сурутка? Интересно прашање и одговор од моја гледн...

Колку мускулна маса можете да изградите природно и ...

Колку мускули можат да се формираат по природен пат? Па, тоа е тешко прашање, а на него одговор има ...

(Видео)Домашен путер од кикирики(Органски и без глу...

  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики. &...

(Видео)За поголема мотивација и убав викенд :)

За поголема мотивација и убав викенд :)

Согорете ги масните наслаги уште побрзо со овие 4 в...

Вежба 1: СКЛЕК SNIFF THE FLOOR 3 серии, 45 секунди траење на вежбата, 15 секунди одмор Спуште...

Проверен рецепт за долг живот: Ова е тајната на Шао...

  Принципите на оваа филозофија може да ја примените без разлика на тоа каде живеете и с...

Squat low or go home(Vlog)

Влог од вчерашниот тренинг за нозе.

Лесно како пердув 180 кг мртво кревање

Многу сум радосен за ова што го постигнав. Подршка ми даде девојка ми која ме снимаше и беше тука...

18-минутен тренинг кој ги придвижува сите мускули н...

Овој тренинг се состои од 6 различни вежби, кои имаат за цел да го активираат секој мускул на телото...

Тренинг со сопствената тежина кој ги топи масните н...

Овој тренинг погодува се поголеми мускулни групи и за 45 минути согорува многу калории и масни насла...

Дали и вие сакате протеини? (Видео)

Дали и вие сакате протеини? Нова реклама на Тако Бел :)

Видео

Вежби за цело тело со растеглива лента

Едноставни вежби за ослободување од ишијасните болки

Еве кои вежби ги прават топ моделите за совршен задник

7 вежби за нозе кои можат секаде да се прават

Вежба за стомачни помоќна од планк (штица)

Вежба за најсекси нозе

Краток тренинг за согорување на вишок килограми

Ослободете се од подбрадокот брзо и трајно

Вежби за во канцеларија

Спајдемрен склекови – за јаки рамена и затегнати стомачни

5 причини поради кои требате да правите мечкино ползење

Аквафизикал тренинг

(Видео)Како до затегнато тело за само 7 минути во домашни услови ?

Тренинг од три вежби со кој најбрзо се трошат калории (видео)

(Видео)Кога е најдоброто време за конзумирање на whey протеин?

Одлична вежба за стомачни со само две кујнски крпи

Old school training by Atletiks Fitness

3 техники за брзо постигнување фит форма (видео)

Измами со протеинските напитоци

18-минутен тренинг кој ги придвижува сите мускули на телото

50 супер начини за прескокнување јаже!

Интезивен 4 минутен тренинг за стомак

Согорете ги масните наслаги уште побрзо со овие 4 вежби

Тренинг со сопствената тежина кој ги топи масните наслаги

Дали кревањето тежини го зголемува струкот?

Супер серии за поголема мускулна маса

Како да направите Power clean?

5 – минутен тренинг на целото тело без реквизити (видео)

Протеински шејк од аронија

Тајната на добивање мускулна маса и топење маснотии (мотивационо видео)

Вежби за затегнат задник и тенка половина

Атлетикс 90 предизвик

Кум ние јога

Знаете ли што е пилоксинг?

Тренинг кој можете да го правите и во парк

Колку мускулна маса можете да изградите природно и без употреба на стероиди?

До рамен стомак за 30 дена со вежбата на Бритни Спирс

(Видео)Пилатес топка-за зацврстување на телото

4 идеални вежби за оние кои долго седат

(Видео)Збогувајте се засекогаш со салото на стомакот

(Видео)Со фитнес и бодибилдинг до зголемување на наталитетот

(Видео)15 минути дневно за цврст и подигнат задник

Нови статии

(Видео)Домашен путер од кикирики(Органски и без глу...

  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики. &...

7 вежби за добивање мускулна маса!

Во моето 10 годишно искуство со вежбање, успеав да направам еден прирачник со кој може да се раковод...

(Видео)Денот на еден фитнес зависник

(Видео) Street Workout Македонија

"Street Workout" претставува тренинг со сопствена тежина кој се изведува на отворено, со користење н...

(Видео)Витамин Б17 против рак

"Светот без рак"(A World Without Cancer) еден стар документарен филм во кој G. Edward Griffin објасн...

(Видео)За сите оние кои велат дека немаат време за ...

Andia Winslow е фитнес интруктор кој ќе ви покаже дека доколку имате волја секогаш ќе најдете начин....

Како да ослабнете без броење калории?

Сите знаеме дека ако сакаме да ослабнеме треба да јадеме помалку и да трошиме повеќе. Но...

Дознајте дали суплементите даваат брзи резултати и ...

Суплементите денес во голема мера се продаваат и се маркетираат како брз начин да добиете резултати....

Дали користењето на метан(стероид) е штетно?

    Сите доктори се против користењето на стероиди, дознајте го моето мислење на...

Несакани ефекти од креатин и други митови

Освен ако неодамна сте пристигнале од друга планета, веројатно веќе знаете веќе дека креатинот е еде...

Топ 10 причини зашто не ги постигнувате зацртаните ...

1.Немаате реални цели (10 кг за 1 месец не е реална цел) Реални цели не се само да губите килажа,...

Што да јадам секој ден?

Често ме прашуваат која е најдобрата диета, што да се јаде низ текот на целиот ден и нема едноставен...

Што се калории и макронутриенти?

Дознајте во ова кратко видео што се калории и макронутриенти и како тоа може да ве доведе да направи...

(Видео)Како би изгледало кога мажите би имале циклу...

Доста интересно видео

(Видео)Талент наспроти вештина

На сите што ви недостига мотивација,дали за вежбање или пак за кој било друг аспект од животот ви пр...

Народни лекови од коприва за многу болести

Присуството на манган во копривата ја ублажува старечката сенилност и заборавеност, нејзината се...

Протеински овес-идеален за појадок или вечера

  Потреби состојки: 110 грама урда 1 банана 150 грама Јогурт 1 лажичка путер од кикирики...

Како да ослабете без да одите во теретана?

Доколку сте една од оние личности кои не го сакаат одењето во теретана, тогаш сигурно барате други...

Разно

Ослободете се од подбрадокот брзо и трајно

(Видео)Одлични вежби за правилно држење и намалување на болките во вратот

(Видео)Што всушност има во кока кола?

„Златната рипка“ – спас за рбетот

Зајакнете ги вагиналниот и уринарниот отвор и зголемете го сексуалното возбудување со кегеловите вежби

Дознајте како најбрзо да создатете мускулна маса!

Има 70 години а изгледа како 30-без операции

Лесно како пердув 180 кг мртво кревање

Секој понеделник е ден за бенч (105 кг х 5)

Вака вежбаат шампионите (кружен тренинг)

(Видео) Street Workout Македонија

(Видео)За сите оние кои велат дека немаат време за вежбање

Топ 10 причини зашто не ги постигнувате зацртаните цели?

(Видео)Како би изгледало кога мажите би имале циклус

Проверен рецепт за долг живот: Ова е тајната на Шаолин свештениците!

Како да ја победите несигурноста?

(Видео) Како да излупите варено јајце за неколку секунди

(Видео)Ако немате мотивација за вежбање погледнете го видеото

Како да ослабете без да одите во теретана?

Што треба да знаете за дезедорансите?

Каде нашиот мозок секојдневно греши ?

Дали и вие сакате протеини? (Видео)

Бебето е во одлична форма (видео)