Добро знаеме како изгледаат убавиците кои го промовираат брендот Victoria’s Secret”, Меѓу нив е и Елса Хоск, која за своите фанови има снимено вежби со цел да покаже што треба да прават ако сакаат да изгледаат како неа.

Бившата кошаркарка, а сега топ модел, Елса, демонстрира пет од нејзините омилени вежби кои доведуваат до совршено обликуван задник.

Овие вежби немаат само ефект врз задникот, туку и врз другите делови од телото, посебно на колковите и стомачните мускули.
Ако сакате да изгледате како оваа славна манекенка, погледнете го следново видео:

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина