Portokalov-smoothie-03

Портокалот е исто така одличен извор на витамин Ц. Во комбинација со бананата ќе добиете густ вкусен пијалак за будење во раните утрински часови или како ужина за долгиот ден на работа.

Состојки (3 dl):

30 g whey протеин од ванила

150 g портокал (1 среден портокал)

50 g банана (1/2 средни банани)

1 dl бадемово млеко

0,5 ml вода

4 коцки мраз

Начин на подготовка:

Излупениот портокал измиксајте го во блендер и додадете ги другите состојки. Можете да декорирате со изрендана кора од портокал.

Нутритивни вредности:

Енергетска вредност: 237 kcal

Протеини: 23 g

Масти: 3 g

Јаглехидрати: 32 g

Влакна: 4 g

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.