Веслањето со лента за отпор е феноменален начин да ги изградите мускулите, да го зголемите аеробниот капацитет и да го стопите салото на стомакот. Ваквиот тренинг е извонреден кардио тренинг за согорување на мастите.

 

Вежба 1: Веслање во чучната положба
Вежбата трае 20 секунди, со 10 секунди одмор. Направете осум рунди за четири минути.

 

 

Вежба 2: Еднорачно веслање

 

 

Вежбата трае 20 секунди, со 10 секунди одмор. Направете осум рунди за четири минути.

Одберете некоја од овие вежби и правете ја четири минути според принципите погоре објаснети.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.