Состојки:

 

  • 8 шолји вода
  • 2 шолји овесни снегулки
  • 7 лажички јаворов сируп
  • 2 ипол лажички цимет
  • ¼ лажичка хималајска сол

 

Подготовка:

 

Ставете ја водата во тенџере, посолете и загрејте ја до вриење. Ставете ги овесните снегулки во неа и намалете го огнот за да можат да се варат околу 30 минути. По ова време исклучете го огнот и додадете ги јаворовиот сируп и циметот. Изешајте се и оставете ја смесата да отстои 10 минути.
Земете калап за мафини, намачкајте го дното со масло и полнете ги со смесата. Оставете ги да се оладат, а потоа ставете ги во замрзнувач пет часа.

 

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина