Сосотојки:

2 дл. кисело млеко од соја
1-2 чешниња лук
1/2 врзоп свеж магдонос
3 прстофат сол
1 лажица јаболков оцет

Подготовка:
Во киселата павлака додадете го иситнетиот лук, потоа магдоносот, ситно исецкан, и солта. Измешајте, додадете го јаболковиот оцет и продолжете да мешате додека не добиете густ сос.

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина