paraolimpiec

26 годишниот параолимпиецот  Rahman Siamand вели дека може да постигне многу повеќе.

“Сум подигнал 310 килограми многу пати,дури и тука во Лондон.Сакав да се обидам со 310 килограми ама не ми дозволија уште еден обид.Мојата агенда е да дојдам до 350 кг а потоа до светскиот рекорд од 400кг” вели Rahman Siamand.

Неговиот тренер Ali Asghar е убеден дека Siamand ќе победи и верува дека ќе го постигне она кон што се стреми, а тоа е светскиот рекорд од 400 кг на бенч клупа

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.