Состојки:

 

  • 300 гр. грав
  • 6 лажици маслиново масло
  • 6 лажици семки од сончоглед
  • 1 главица кромид
  • 1 лажица сенф (и не мора)
  • 2 лажици благ ајвар
  • власец
  • сол и црн пипер по потреба
Подготовка:

Гравот процедете го и измијте го. На загреано масло пропржете го ситно исецканиот кромид додека не омекне. Додадете ги гравот, семките сончоглед, ајварот, сенфот, власецот, малку сол и црн пипер. Пржете ги кратко околу 15-тина минути, а по потреба додадете малку вода. По пржењето, изпасирајте ја смесата во блендер.

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина