Вежбање во група за над 40 годишни луѓе.

Вежбање во група со тренер

Време за вежбање е 8 часот од сабајле Пон-Петок.

Што прави вежбањето за вашето тело?

Вежбањето е докажано дека ги подобрува и зачувува мускулната маса, флексибилноста, кондицијата и коскената маса.

Американската асоцијација за срцево здравје вели дека вежбањето со средно висок интензитет е добро за намалување на ризикот на срцеви заболувања, срцев удар, дијабетис, висок крвен притисок и холестерол.

И ако тоа не е доволна причина да почнете научно е докажано дека и го подобрува и квалитетот на сон, ќе се чувстувате подобро, да менаџирате со стресот подобро и да имате позитивен исход кон животот.

Затоа направете го вистинскиот избор и вежбајте после 40 година, за секоја декада после 40 година добивате 5 кг повеќе и нормалниот чекор е гладување и неактивност што доведува до уште поголемо здебелување заради намалување на мускулната маса.

Со секој 1 кг мускул го забавувате метаболизмот за 100 калории дневно што доведува до гојазност.

Пријавување на телефонскиот број 077/661-645 или во приватна порака било кој период во денот.

Месечна членарина за 12 сесии месечно 3 сесии неделно е по промотивната понуда од 999 за првиот месец, при што е регуларна цена од 1200 денари.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.