Оваа вежба  на прв поглед изгледа многу лесна.Но изгледот знае да лаже.Се работи за многу тешка вежба со која се проверува цврстината и стабилноста на јадрото.

Силно јадро е многу важно не само за оние кои што се физички активни туку и за секојдневниот живот.Ако вашето јадро не е силно, тогаш најголемиот дел од стресот ќе го преземе лумбарниот дел од рбетот и често пати ќе резултира со болки во тој дел.

Но,не мора да ни верувате,проверете и самите.

 

 

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.