zeski-devojki-vo-teretana8-2

-Не го гответе овошјето и зеленчукот (преферирајте го сиров) богати со диетални влакна, витамини и минерали.

-Јадете кафеав ориз, овес, компир (згответе го навечер, оставете го 12 часа во фрижидер)

-Јадете повеќе протеини од црвено,бело месо или риба во печена,динстана форма.

-Вежбајте со слободни тежини 2-3 пати неделно со приоритет на комплексни вежби (чучњеви, мртво кревање, веслање, лат машина, исчекор напред, преса за рамења или гради)

-Пешачете, планинарите, возите точак имајте аеробен тренинг барем 5 пати неделно по 30 минути (повеќе митохондрии=поефикасно топење на мастите)

– Имајте квалитен сон, има апликации што ви следат како спиете и дали доволно спиете, ако имате стресна работа планирајте го времето на спиење пред време, со тоа ќе се осигурате дека добивате доволно сон.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.