Состојки:

  • 3 банани
  • 1/2 филџан бадемово брашно
  • 1/2 филџан зобено брашно
  • 1 лажичка сода бикарбона
  • 1/2 лажичка прашок за пециво
  • 1 лажичка цимет

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180°C. Бананите измиксајте ги во блендер. Додајте им ги останатите состојки и добро промешајте. Плехот во кој ќе го печете обложете го со хартија за печење и тестото распределете го рамномерно во него. Печете 45 минути. Извадете го и оставете го да отстои 30 миути пред да го послужите.

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина