PatReeves

Pat Reeves е 69 годишната пензионерка од В.Британија која го има победено ракот со помош на бодибилдингот.Таа ги одбила сите современи третмани за рак и наместо тоа почнала активно да се занимава со бодибилдинг,а денеска има  две внучиња и многу повеќе освоени трофеи и титули.Специалноста и е мртвото дигање.Со само 150см и 50 килограми таа успева да крева 90 до 100 кг на мртво дигање.

 

 

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.