Uncategorized

Uncategorized

Зошто утринскиот секс е најдобар?

Сексот е добар во кој било период од денот или ноќта, но сепак утринскиот секс е најдоброто нешто. Можеби баш тој период од денот не изгледате баш најдобро, целите сте разбушавени и поспани, но ако дозволите тоа да ве попречи, само ќе го пропуштите најдобриот секс кој кога б...
Uncategorized

Зошто ни е потребна попладневна дремка?

  Да се отспие само неколку минути дневно ќе ви помогне многу за да ги ,,наполните батериите,, и да продолжите свежи во текот на денот. Одморањето на телото и умот е клучно за нашиот изглед и доброто чувство. Одвреме - навреме стилот на живот и акумулираниот стрес ко...
Uncategorized
Живееме во потрошувачко општество, а хигиенските потреби се нешто без што не се може. Така, општо познато е дека потењето е нормална физиолошка потреба, со него се исфрлаат повеќето штетни материи од организмот и така се чисти. Со потењето телото се лади и го штити организмо...
Uncategorized
Еден час по некоја фиизчка активност, веројатно се чувствувате поенергични и полни со елан. Меѓутоа, веќе два часа подоцна подготвени сте да изедете се што ќе најдете во фрижидерот и потоа се грижите како тоа пустошење ќе влијае врз вашиот процес на слабеење.   Во...
Uncategorized
Етеричното масло на мандарината е веќе добро познато, нпо многу малку од производителите прават разлика помеѓу маслото од црвената и маслото од зелената мандарина. И двете масла се добиваат со студено пресување на плодот на мандарината, додека маслото од зелената мандарина с...
Uncategorized

10 знаци дека сте анемични

Недостигот на железо во крвта можеби не е здравствен проблем поради коj нема да можете да спиете или поради кој ќе се ,,влечете,, по болници, но дефинитивно може да ви го отежне животот и да го направи помалку пријатен. Здравствените стручњаци сметаат дека најмалку 9% од жен...
Uncategorized

Кромид полнет со кус-кус

Состојки:   6 поголеми главици кромид 200 гр. инстант кус-кус 2 лажички исецкан ѓумбир масло 1 чешне ситно исецкан лук 2 лажички маслиново масло 2 лажички бадеми (исецкани на ливчиња) мелен ким мелен коријандер 2 домати (лупени и исецкан...
Uncategorized

6 показатели за заболен црн дроб

Црниот дроб е најголемата жлезда во човековиот организам, во која се наоѓаат околу 300 милијарди клетки ткиво - хепатоцити, кои извршуваат повеќе од 500 различни физиолошки функции неопходни за оддржување на животот. Постојат повеќе показатели дека црниот дроб не функционира...
Uncategorized

Вегетаријанска сарма

Состојки: 250 гр. ориз 50 гр. соини трошки или иситнет сејтан 3 лажички сол 1/2 лажички сушен босилок 1 лажичка куркума (или мешавина зачини за кари) 1 морков 16 листови од кисела зелка 3 лажички црвен пипер 200 мл. доматен сос прстофат ким ...
Uncategorized
Што е тоа што го прават јапонските девојки, а благодарение на кое имаат порцеланска кожа и витка линија? Тоа е, верувале или не, пиењето вода на празен стомак. Судејќи според бројните студии, оваа едноставна навика може да даде бројни резултати кога се работи за одредени здр...
Uncategorized

Галерија