Статии објавени од Стефан Ангеловски

Кога е најдобро време да се конзумира протеин од сурутка? Интересно прашање и одговор од моја гледна точка.    
ВидеоСуплементи

Old school training by Atletiks Fitness

  Атлетикс Фитнес е клуб посветен на фитнес, здравата ихрана и бодибилдинг. Без разлика на вашите години, полот или вашата спремност, ако ги следите нашите совети за вежби и исхрана, вашето тело ќе придобие на многу начини:  Ќе ја намалите вашата телесна тежи...
Видео

Колку долго треба да трае тренингот?

Не дигајте тежина подолго од 45 минути", предупредуваат регулаторите за вежбање. " Ако тоа го направите, нивото на тестостерон ќе опаѓа , кортизолот ќе се покачи и ќе бидете вовлечени во катаболна црна дупка од која никогаш нема да побегнете. " Идејата дека треба да прес...
Боди-фит
Секоја недела нови студии ни кажуваат колку време залудно сме потрошиле правејќи погрешен вид на вежби, и колку време би можеле заштедиме правејќи нешто друго.   Во соопштение за печатот од Дјук универзитетскиот медицински центар беше изјавено дека кардио наместо ...
Боди-фит
Некој вели дека тренингот е важен, некој вели дека исхраната е важна, но јас ќе речам дека сè е важно.   Ако сакаш да градиш тело и да спиеш само 4 саати нема да го добиеш посакуваниот ефект за сигурно. Главните процеси на создавање и на топење масти се етаблирани...
Боди-фит

Измами со протеинските напитоци

Што е разликата помеѓу евтин протеин и квалитетен протеин? Понекогаш тоа што го пиете не е чиста сурутка, туку мешавина. Не дозволувајте да бидете измамени. Дознајте во следното видео.   ;
ВидеоСуплементи

Мојата бодибилдинг трансформација

Започнете со вашата трансформација - >https://goo.gl/qXmdda Една авантура почнува со мали чекори, така и јас започнав да се променам во 2011 година. Тоа беше лично незадоволство и одлик на мојот тогашен лош животен стил. Кога започнав иако имав искуство од порано како тр...
Разно

Трансфомирајте се за 12 недели

Иако нема сеуште 90 дена еве што постигнавме за овој краток период. Без никакви помагала како анаболици,ефедрин,кленбутерол и хормон за раст. Само правилен начин на исхрана, интензивен тренинг и спиење минимум 8 часа. За да направите и вие ваква трансформација идете...
Разно
Боди-фитВидео

Супер серии за поголема мускулна маса

Супер серии(drop sets) се напредна техника која ја користат бодибилдерите и спортисти да зголемат интензитет на вежбата. Како функционира? Земате тежина која може да ја кренете 8-12 пати, завршувате и веднаш намалувате 10-20% и така продолжувате се додека не направите 3 се...
Боди-фитВидео

Како да направите Power clean?

Power clean е доста јака вежба за добивање експлозивност и зајакнување на целото тело. Главни мускули што ги таргетира се грбот(трапезите), задна ложа, рамења и раце. 1. Земете ја тежината од земја како мртво кревање 2. Клекнете, но држете го грбот во неутрална положба и ...
Боди-фитВидео

Протеински шејк од аронија

Нутриривни вредности(за еден шејк) 250 kcal 24 гр јагленхидрати 3 гр масти 28 гр протеини    
Боди-фитВидео
Боди-фитВидео
  Идејата дека високо- протеинската исхрана предизвикува "стрес" на бубрезите со кој  тие не се во можност да се справат е нешто за кое  што луѓето  расправаат со години. Тоа датира уште од раните 1980-ти , кога д-р Бари Бренер предложи врска меѓу високо протеинск...
Боди-фитСуплементи

Атлетикс 90 предизвик

Atletiks90 предизвикот почна. Почнувајќи од денес 13 мај до 13 август ќе постирам секој ден што и како јадам и дневни мерења на вагата. Така ќе си дадам лична и за вас мотивација да го правите истото. Можете да ме следите на Youtube, Instagram и твитер со истиот хаштаг #Атл...
Боди-фитВидео
    Сите што вежбаат подолго време сигурно размислувале за земање на стероиди.За сите оние кои се уште не се одлучиле дали да користат стероиди погледнете го видеото.    
Боди-фитВидео
Хеланките за слабеење исто како и појасите се доста популарни кога станува збор за слабеење и топење на мастите. Но дали навистина помагаат? Одговорот дознајте го во следното видео  
Боди-фитВидео
Чучњевите се една од најдобрите вежби во бодибилдингот,но и една од најтешките. Во следното видео објаснуваме како најдобро да се изведат чучњевите ,при тоа да се избегне можноста од повреда.    
Боди-фитВидео
Слабеење, што е тоа научна фантастика? За да не биде така дознајте што вистински функционира а што не?  
ВидеоИсхрана

(Видео)Soy или whey протеин?

   
ВидеоСуплементи
Повеќе Статии