Таг: јагленхидрати

Таг: јагленхидрати

Едно нешто се чини дека преовладува во здравствената и фитнес индустријата, а тоа е претпоставката дека јагленхидратите секогаш мора да бидат строго ограничени кога сте на диета за губење на масти. Реалноста е дека, вие всушност може да ги уништите несаканите масти додека во...
Боди-фит
  Лебот може да ги обезбеди нутритиентите како што се витаминот Б и железото. Меѓутоа, ако се јаде во големи количини, се внесуваат многу калории и веројатно ќе се добие некој килограм плус. Главните промени кои се случуваат кога ќе престанеме да јадеме леб е исфрлањ...
Исхрана
  Сложените јагленохидрати му се потребни на организмот за да може да внесе доволно хранливи материи и ,,гориво,, за елиминирање на заморот. Поради тоа тој копнее за јагленохидрати кога ќе дојде до познатото попладневно "паѓање на енергијата".   Иако се пр...
Исхрана
Една од најголемите проблеми за они кои вежбаат со тежини е што да јадат за да ја зголемат мускулната маса без да додадaт екстра масни наслаги на своето тело Проблемот за повеќето луѓе е тоа што кога почнат да ја зголемуваат мускулната маса како последица исто така почнат...
Боди-фит
Замислете за момент дека денес сте го направиле едниот од најдобрите тренинзи за раце досега. Среќни сте бидејќи тренингот беше одличен и сега веднаш одите да се истуширате и сакате што е можно побрзо да стигнете дома за добро да се одморите. За околу два часа, мајка ви ќе п...
Боди-фит
  Ајде да признаеме, доколку сакате да изгубите масти и да изградите мускули, ќе мора да јадете помалку, да јадете поздрава храна, да пиете повеќе вода, и да правите повеќе кардиоваскуларни вежби и вежби со оптоварување, нели? Па, не сосема. Сигурно сега ќе си помисл...
Боди-фит
  Физичката активност е се разбира многу важна, а исто толку е важно и она ќе го земете по завршувањето на тренингот. Еден од најдобрите избори е , верувале или не, чоколадното млеко .   Повеќе не морате да трошите многу пари на скапи суплементи во вежбање...
Боди-фит
Било да станува збор за сендвичи, печива или леб кој го јадеме секојдневно, постојат се повеќе докази дека лебот е, всушност, штетна намирница. Еве четири причини зошто не треба да се јаде: 1. Речиси нема нутритиенти За разлика од другите намирници, лебот, посебно оној бел...
Исхрана

Колку ви е сладок денот?

  Главното ,,погонско,, гориво за работа на мозочните клетки, шеќерот, воедно е важен извор на енергија и не треба да се откажуваме од него. Но, нутриционистите предупредуваат дека претераното консумирање на слатки или намирници кои го содржат во себе може да биде мн...
ЗдравјеИсхрана
Телото минува низ четири процеси кои за вас се и повеќе од исцрпувачки, само поради тоа што сте решиле да не јадете леб.   Иако не треба да се внесува многу леб, посебно не белиот, сепак човечкиот организам не може да функционира добро без јагленхидрати. Еве што ќе се...
ЗдравјеИсхрана

Галерија