Таг: фитнес рецепти

Таг: фитнес рецепти

Доаѓа потопло време и природна желба за полесни и освежувачки оброци. Овие весели комбинации може целосно да ги задоволат ваквите потреби.   Овесно смути од банана Бананата е одличен извор на калциум. Калциумот е важен за правилно функционирање на срцето, а зае...
Исхрана

Протеински шејк од аронија

Нутриривни вредности(за еден шејк) 250 kcal 24 гр јагленхидрати 3 гр масти 28 гр протеини    
Боди-фитВидео

Смути за после тренинг

Вашата физичка активност не е потполна ако не изедете нешто после тоа. Шејковите (анг. smoothies) се лесни за подготвување и добри да се испијат после тренингот, лесно се сварливи и се наједноставниот начин за да ги внесете потребните протеини за градење на мускулите, јаглен...
Боди-фитИсхрана
За време на тенингот или било каков вид на физичка активност, човечкото тело губи вода, електролити и енергија. Од вкупната телесна тежина, 60 проценти сочинува водата. Од овие проценти  2/3 се наоѓаат во клетките, а 1/3 во меѓуклеточниот простор. Организмот физиолошки гу...
Исхрана

Протеинска чоколадна торта

Ви преставуваме рецепт за чоколадна торта кој е лесен за правење а во исто време многу богат со протеини.Може да го конзумирате секој ден без многу грижа на совеста :) Напомена:за посочна текстура користете протеин со casein.Ако користите whey тортата ќе биде по сува. ...
Боди-фитИсхрана
Мајсторот ги открива своите тајни рецепти, дознајте повеќе! За повеќе рецепти и видеа Subscribe на нашиот YT канал    
Боди-фитВидео
Потребни состојќи: -Сончоглед(печен) Потребна опрема: -Блендер со голема моќност -Микробранова или обична рерна. Како да го направите рецептот можете да го погледнете во следното видео.  
ВидеоИсхрана
Во прилог следат три различни рецепти за подготовка на мафини, со високо количество на протеини и за нивната подготовка се потребни околу 15-тина минути. Мафини со крем од посно сирење и шумско овошје Станува збор за нискомаслена комбинација, при што односот на протеин...
Исхрана
  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики.  
ВидеоИсхрана
ВидеоИсхрана

Галерија