Таг: трчање

Таг: трчање

Ви нудиме девет совети кои ќе ви помогнат да станете одлични во трчањето и кој знае, еден ден, можеби дури и маратонец!   Од сите различни спортски активности ,трчањето е секако наједноставното и најекономичното. За занимавање со овој спорт доволно е да се набават...
Боди-фит
  Ако трчате многу,ќе изгубите килограми,ќе согорите многу калории,а тоа е нешто што е сигурно.Повеќето луѓе се прашуваат колку калории ќе согорат доколку трчаат, а одговорот зависи од многу фактори.И таму еден од главните фактори е вашата сегашна тежина. Колку погол...
Боди-фит
Музиката стана составен дел од нашето вежбање и рекреација, па за многумина е нестварно да го истегнуваат телото без во позадина да нема некаков ,,бит,,. Научниците дошле до заклучок дека постојат 4 важни причини зошто не би било лошо да се ослободиме од оваа навика: &...
Боди-фит
  Се вели дека доколку не трчате брзо, можете да вежбате брзо трчање и своите можности да ги подигнете на ново ниво. Затоа за Вас ги издвоивме најдобрите совети кои ќе ви помогнат да ги оставите сите противници зад себе, без разлика дали се занимавате со атлетика, фу...
Боди-фит

Премногу трчање може да убие?

Сите знеме колку многу е важна физичката активност. Една од најздравите е, секако, трчањето. Меѓутоа, ако се пртера со него, од него може да се има само повеќе штета отколку полза. Податоците од данските научници од болницата Фредериксберг, во Копенхаген, покажуваат дека пр...
Боди-фитРазно
    Снег, дожд, студено време - се само некои од причините заради кои многумина ќе се откажат од трчање на отворено. Но, наместо трчање на свеж воздух, заменски тренинг секогаш можете да направитеи  на лентата за трчање. Освен тоа што многу професионалци г...
Боди-фит
Од болни мускули до здодевност. Не сте првите кои се соочуваат со овие јадови кога ќе се решат да трчаат. Погледнете со какви се проблеми се соочуваат новите тркачи и како најдобро да ги надминете. 1. Снеможеност во првите неколку минути Најверојатно еден од најобесхрабрув...
Боди-фит

6 вежби кои се поефикасни од трчањето

Ако не го сакате трчањето, иако тоа е многу ефикасен начин за елиминирање на вишокот килограми, погледнете кои се вежби даваат подеднакво добри резултати, ако не е и подобри. 1. Планинарско трчање   Многу ефикасно! Преку имитирање на планинарско искачување не с...
Боди-фит
Доколку сакате да ослабнете некој килограм, мора добро да се испотите. 15 минути интензивни вежби секој ден е се што ви е потребно за брзо да ги забележите резултатите. Ако на сето тоа додадете 10 минути вежби на партер, тогас за само 25 минути жртвувани од своето слободно в...
Боди-фит
Главен виновник за појава на плускавци на нозете кога џогирате се токму вашите патики. Во оваа видео може да видите како да ги врзете вашите патики за трчање за да ја спречите појавата на плускавци.  
Боди-фитВидео

Галерија