Таг: топење на мастите

Таг: топење на мастите

Ароматичен напиток за рамен стомак

Ви го претставуваме рецептот со кој ќе добиете енергија, ќе го разубавите тенот и ќе го намалите обемот на половината. Потребни состојки: - 1/2 - 1 лажица куркума во прав - 1/2 - 1 лажица ѓумбир во прав - 1/2 лажица кајен лут сос од пиперки - 5 лажици сок од лимон - ...
Исхрана
1. Не намалувајте ги калориите Преферирате да јадете минимум три или максимум шест оброци дневно, тоа е ваш избор. Она што е навистина важно, е доволниот внес на калории во текот на денот за да го одржите важиот метаболизам на задоволително ниво и за да произведете доволно ...
Исхрана

Брутален тренинг за топење на мастите

Тренингот се состоеше од 2 Рунди и тоа: Squat x 15 Push Press x 10 Bent over row x 15 Clean x 8 Bench press x 12 Chin up x 10 Burpee x 15 Jumping rope Kettlebell Swing For more information visit our website. https://www.facebook.com/ZevsFitness For personal train...
Нови статииРазно
Тренингот се состоеше од: Чучњеви 40 кг x 15 Стоечко подигање за рамења колку што можеш. Мртво кревање со исправени нозе х 15 Веслање во претклон Бенч прес Вратило Склекови Kettlebell Swing Скокање на јаже
ВидеоРазно