Таг: стомачни мускули

Таг: стомачни мускули

Се прашувате како до совршени секси плочки на абдоменот? Тренерите предупредуваат дека тие ќе станат видливи само ако имаме помалку од 10% масно ткиво.   Честите заблуди за вежбањето се дека само со вежби за стомачни мускули можат да се постигнат плочки, и тоа сам...
Боди-фит

10 вежби кои гарантираат совршен стомак

  Научните истражувања од областа на спортската медицина велат дека слабиот стомак е главната причина за болки во лумбалниот дел од грбот. Ако ја погледнеме статистиката на глобално ниво, ќе видиме дека повеќе од 70% од светската популација има проблеми со долниот де...
Боди-фит
Постои сличен начин на вежбање како планк, само со поинакво име и која дефинира сосема друга група на мускули. Страничното издржување или “side plank” (страничен планк) е многу популарна вежба меѓу фитнес тренерите и многумина ја практикуваат. Може да се прави секаде - во...
Боди-фитВидео
За оваа магија потребни ви се две крпи за садови и празен лизгав под. Наместете се во почетна положба за склекови, така што нозете да ви се на крпите. Потоа правете само едно движење - привлекувајте ги нозете до крпите поблиску до рацете и враќајте се во почетната положба...
Боди-фитВидео

“Будење” на стомачните мускули

Секој сака да има рамен стомак или секси стомачни мускули, но тие нема да се разбудат од хибернацијата ако дневно не правите по 1000 стомачни вежби. Правилниот начин на исхрана е најважниот фактор за стомачните мускули да се појават и дса станат видливи. Како да го одреди...
Боди-фит

6 трикови за фантастичен”6-pack”

  Секој знае дека извајаните стомачните мускули асоцираат на здравје, добра форма, сексуална привлечност ... Меѓутоа, кога ќе дојде ред за нивно "оформување" и работа на истите тие популарни плочки, тогаш на ред доаѓаат разни оправдувања, како што генетиката, работат...
Боди-фит

Одлични вежби за тенка половина

Пилатес вежбите се идеален спој на движења кои го затегнуваат и јакнат целото тело. Оние кои ги претставуваме подолу за многу кусо време ќе ги “стопат“ сантиметрите од вашата половина и ќе ве подготват за летото. Спуштање на колената во страна   Седнете на под, п...
Боди-фит

Интезивен 4 минутен тренинг за стомак

Неретко токму вообичаено наречените плочки според многумина се доказ за добра истренираност кај спортистите. И кај мажите и кај жените тие се пожелен ефект од тренингот, а за понежниот пол сегмент кој многу ги привлекува кон посилниот пол. Токму поради тоа, ви предлагаме еде...
Боди-фитВидео
Во зимските денови, а и со оглед на празниците кои се приближуваат често се случува малку да се запустиме. Овој период е период на слави, родендени, предновогодишни забави и натани од секаков вид, се јаде и пие пообилно, па неретко се случува после Нова Година да имаме некол...
Боди-фит
Добар ден на сите како ви се допаѓа нашето видео за 3-те најдобри вежби за стомачни? Оставете коментар за што би сакале да биде следното видео за кој дел на телото... П.С не заборавајте да стиснете лајк и да го споделите со вашите најблиски зашто секој би сакал да до...
Видео

Галерија