Таг: стомачни

Таг: стомачни

“Будење” на стомачните мускули

Секој сака да има рамен стомак или секси стомачни мускули, но тие нема да се разбудат од хибернацијата ако дневно не правите по 1000 стомачни вежби. Правилниот начин на исхрана е најважниот фактор за стомачните мускули да се појават и дса станат видливи. Како да го одреди...
Боди-фит
Храната богата со влакна која го олеснува варењето, брзите и интензивни стомачни вежби, што е можно повеќе консумирање на протеини (млеко и јајца) се рецепт за рамен и привлечен стомак. Мали промени за рамен стомак Ако се чувствувате тешко и стомакот ви изгледа надуено, ...
Исхрана
Добар ден на сите како ви се допаѓа нашето видео за 3-те најдобри вежби за стомачни? Оставете коментар за што би сакале да биде следното видео за кој дел на телото... П.С не заборавајте да стиснете лајк и да го споделите со вашите најблиски зашто секој би сакал да до...
Видео
Секој кој барем еднаш посетил часови по јога е свесен дека не е толку лесно колку што се чини. Секако, разните видови истегнувања звучат пријатно, но една продолжена програма на вежбање на Вињаса, Бикрам или Аштанга од јога програмата можат да бидат сериозно исцрпувачки и фи...
Боди-фит
Како фитнес професионалци нашата задача е кристално јасна, ние треба да ве раководиме кон патот за подобар животен стил и постигнување на зацртаната цел, според потребите на клиентите. Затоа не изнајмуваат познатите јавни личности и финансиски могули, но денеска тој спект...
Нови статииРазно

(Видео) Вежби за зацврстување на јадрото

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да  го намалите обемот на половината туку и ќе ви помогнат и за правилно држење на телото. Направете ги сите вежби со мали паузи измеѓу, на крајот од вашиот тренинг или во ден кога не вежбате.      ...
Видео
Со зголемувањето на телесната тежина за време на празниците, започнува сезоната на масовно одење во фитнес центрите, со цел да се постигне топ форма на телото. Но редовното вежбање е само еден од елементите на овој пат, ќе треба да се создаде план на исхрана за резултатите д...
Боди-фитНови статии