Таг: сончоглед

Таг: сончоглед

Печурки и сончоглед за подобро здравје

За разлика од витамините, јагленохидратите, мастите и протеините, минералите се хранливи елементи кои се наоѓаат во секое овошје и зеленчук, месо, млеко, јајца, житарки, па дури и во водата. Нивното значење во зачувувањето на здравјето е пресудно, посебно она на селенот и ци...
Uncategorized

Полнети пиперки со паста од сончоглед

Состојки:   200 гр. сончоглед претходно потопени во вода 1 целер 2 чешниња лук 1 главица кромид или 3 млади кромитчиња сок од еден лимон 2 помали моркови малку црвена зелка половина лажичка хималајска сол     Подготовка: &n...
Исхрана
Потребни состојќи: -Сончоглед(печен) Потребна опрема: -Блендер со голема моќност -Микробранова или обична рерна. Како да го направите рецептот можете да го погледнете во следното видео.  
ВидеоИсхрана