Таг: совети

Таг: совети

На прашањето како ја одржува својата убавина, супер моделот Сидни Крафорд одговара дека добриот изглед започнува со спиењето. Но не е само изгледот заслужен за нејзиното задоволство. Ова се нејзините совети за посреќен и поздрав живот. 1) Спијте доволно Додека спиете, ...
” Звучи застрашувачки, но оваа парализа е добра, бидејќи оневозможува да се движите, додека сонувате ”
Нови статииРазно
На прашањето како ја одржува својата убавина, супер моделот Синди Крафорд одговара дека добриот изглед започнува со спиењето. Но не е само изгледот заслужен за нејзиното задоволство. Ова се нејзините совети за посреќен и поздрав живот. 1) Спијте доволно Додека спиете, ваше...
Нови статииРазно
Заштедете време и нерви и – научете некоја мудрост од советите на повозрасните и поискусни жени. Тие ве советуваат како да се справите со раскинувањата, масната храна и лошите пријатели. Всушност, животот е и прекраток за да се занимавате со броење на калории од оброцие или...
Разно

8 совети за совршен задник

Женскиот задник е објект на машката страст и од таа причина многу жени сонуваат за совршен задник. И додека некои убави задници можат да и заблагодарат на генетиката, повеќето жени сепак мора да се посветат на поздрав начин на живот доколку сакаат да имаат цврст задник. Ве...
Разно
Слабеењето не е лесно - потребна ви е голема посветеност за да ја постигнете целта. Но, не е ни невозможно. Жените кои успеале да ослабнат ја раскажаа приказната за својот успех. Применете некои од нивните совети, можеби и на вас ќе ви помогнат. 1 ) Побарајте помош од проф...
Разно
И познатите звезди се само обични луѓе, и на нив тешко има паѓа тренингот и физичката активност. Но, тие не се откажуваат. Прочитајте ги и запаметете ги овие совети и трикови на славните за да се мотивирате себеси да почнете или продолжите да вежбате. Кејт Хадсон Секако дек...
Разно