Таг: сладолед

Таг: сладолед

Сладоледот е одличен за здравјето

Кога би требало да одберете храна која е совршена за жешките летни денови, што би било тоа? Се разбира, сладоледот! Летниот десерт кој изобилува со разновидни вкусови на многумина им е омилен во врелите денови. Покрај освежувањето и преубавиот вкус, сладоледот има и некои по...
ЗдравјеИсхрана
Мајсторот ги открива своите тајни рецепти, дознајте повеќе! За повеќе рецепти и видеа Subscribe на нашиот YT канал    
Боди-фитВидео