Таг: скокање јаже

Таг: скокање јаже

Кои се придобивките од скокање на јаже?

  Почнувајќи од земјата па нагоре,скокањето јаже е одлично за вашите “листови”,зглобовите на глуждовите,вашите колена,мускулите на колковите, ако навистина го совладате темпото и напредувате во правењето двојно повеќе.Темпото на вртење на јажето го даваат рамената, р...
Боди-фит
Оваа рутина на пешачење вклучува движења од Табата,што подразбира кратки интервали на високо интензивни вежби со отпор, кои ке ви помогнат побрзо да согорувате калории.Ако пешачите половина час со брзо движење ке согорите околу 170 калории , но со овој едноставен план ке сог...
Боди-фит

Најбрзо до рамен стомак

Тешките и по малку здодевни стомачни од сега можат да останат во минатото и да се заменат во целост со многу позабавна рекреација од која полза нема да имаат само стомачните мускули, туку и остатокот од телото. Светот на фитнесот моментално е збудален по прескокнувањето јаже...
Боди-фит

HIIT тренинг и скокање со јаже

Ако сте на диета, односно внимавате на исхраната, било кој тренинг ќе ви помогне да ослабнете. Тренингот може да го базирате на кардио вежби или на вежби за сила. И на двата начини можете да остварите голема калориска потрошувачка и така да го забрзате и олесните губењето на...
Боди-фит

50 супер начини за прескокнување јаже!

    На патот на совршена форма единствена пречка со која треба да се соочите е јажето. Самата активност на прекокнување на јаже е интензина, од причина што рацете им наметнуваат темпо на нозете, кое тие едноставно мора го пратат. Прескокнувањето јаже е како в...
Боди-фитВидео

6 вежби кои се поефикасни од трчањето

Ако не го сакате трчањето, иако тоа е многу ефикасен начин за елиминирање на вишокот килограми, погледнете кои се вежби даваат подеднакво добри резултати, ако не е и подобри. 1. Планинарско трчање   Многу ефикасно! Преку имитирање на планинарско искачување не с...
Боди-фит
Прескокнувањето јаже е одлична кардиоваскуларна вежба за во зимските денови кои следат, кога едноставно не ви се излегува од топлиот дом. Не само што многу брзо ќе добиете и ќе ја подобрите кондицијата, добро и ќе се испотите, а килограмите полека ќе се топат. Не треба да се...
Боди-фит