Таг: сало

Таг: сало

Митови за мускулите и салото

Веројатно имате истражувано за тоа како можте најдобро да ги согорите маснотиите и да изградие мускули, но постојат и одредени митови поврзани со тоа. Еве некои од нив. Мускулите можат да се претворат во сало, и обратно Се работи за две потполно различни видови ткива и н...
Боди-фит
Ако имате вишок килограми, не сте единствени. Вишокот килограми, особено салото на стомакот, може да ве стави во ризичната група. Оние кои се дебелеат на половината имаат поголем ризик за развој на здравствени проблеми од оние кои се дебелеат на другите делови од телото. Сто...
ЗдравјеРазно
Колку пати сте држеле ригорозна диета и без разлика што строго сте се придржувале до неа, сепак немало резултати? Областите во кои сте сакале да ги отстраните масните наслаги останале исти. Не може сè да се реши со ограничување на внесувањето на калории. Но со помош на хормо...
Здравје