Таг: путер од кикирики

Таг: путер од кикирики

Дали присуството на заситени масти и хидрогенизирано масло во путерот од кикиритки вреди тој да се вклучи во исхраната? Одговорот е да. Не само што е многу вкусен, туку путерот од кикиритки е вистинска ризница од важни состојки кои го чуваат здравјето и кои штитат од многу б...
Здравје
  Погледнете го видеото во кое објаснуваме како да направите домашен путер од кикирики.  
ВидеоИсхрана

Протеински барови

    Потребни состојки: 1.Протеин од сурутка 120 грама 2.Соја трошки 3.Млеко 4.Путер од кикирики Нутритивни вредности: 1390 калории 188 гр протеини, 42 грама масти 76 грама јагленхидрати.
Боди-фитИсхрана