Таг: нискокалорична диета

Таг: нискокалорична диета

10 најдобри диетални вечери

Честопати се поставува прашањето што треба да се јаде за вечера по тренинг. Ова се 10 конкретни примери кои можат да се искористат. 1. Омлет од белки и печурки и филџан Баланс јогурт. Исецканите печурки се динстаат на вода додека таа не испари, потоа им се додаваат две б...
Боди-фитИсхрана
Мноумина се обесхрабруваат од фактот што бавно губат килограми, додека на некои менталната состојба поврзана со кетозата им е пријатна, еден вид знак на нешто што се случува во правец на редуцирање на мастите. Мозокот е многу зависен од нивото на шеќер во крвта и во текот на...
Исхрана