Таг: нане

Таг: нане

Масло од нане

Комплетната нега можете да ја решите со помош на ова масло, вклучувајќи го и проблемот со акните и ноктите. Со него и други проблеми се решаваат, а овие се само неколку од нив.   1. Решение за чешање   Една студија докажала дека нанесувањето масло од нане на ме...
ЗдравјеРазно

Чоколаден мус со нане

Направете брзо и лесно здрав и вкусен чоколаден мус со освежителни ливчиња нане... Состојки за 4 чаши: 350 гр. тофу сирење 100 гр. чоколада (со минимум 70% какао) 10 урми 2 - 3 лажици исечкани листови свежо нане Подготовка: Прво истопете ја чоколадата на...
Исхрана
  Овој освежителен напиток би можел да стане вашиот омилен летен пијалок Синтија Саси, девојката која ја смисли Саси водата, односно Саси пијалокот, тврди дека по само 4 дена од редовното консумирање на овој пијалок, можете да изгубите 3 килограми и 10 сентиметри ...
ЗдравјеИсхрана