Таг: личен тренер

Таг: личен тренер

Здраво на сите девојки што живеат во Скопје, после големиот успех на нашата 12 неделна програма за тело на плажа, сакаме да ја продолжиме нашата соработка и со други луѓе. Затоа денес бараме 5 женски особи на возраст од 23-33 години кои сакаат да намалат 5-10 кг вишок кил...
Разно
Со Трајче се запознавме минатата година во Октомври месец. Дојде со многу амбиции и со една цел, да стане бодибилдинг шампион во неговата категорија (јуниори). Нашата средба беше исполнета со тоа како може да се оптимизира неговата исхрана, дали ги знае основните вежби и как...
Разно
Доста често прашање што ми го поставуваат почетниците e дали суплементите се потребни за градење на убаво тело. Дознајте во ова кратко видео што е одговорот.
ВидеоСуплементи

Бесплатно вежбање со Атлетикс

Сакате да вежбате со личен тренер? Напрате и вие позитивна промена заедно со тимот на Атлетикс Фитнес во студиото во Дебар Маало позади Броз Кафе. Донесете ја вашата опрема за вежбање и започнуваме. Додека другите се фокусираат на квантитет, ние се фокусираме на...
Разно

28 дена до повитко тело

Направете ги првите чекори во фитнес со личен тренер со долгодишно искуство. Петок 5 јуни.За само една вечер ќе се запознаете со основата во вежбањето со функционални вежби кои ги таргетираат сите делови од човечкото тело. Грабни го своето место сега и одредете ја ваша...
Разно
Тренингот се состоеше од: Чучњеви 40 кг x 15 Стоечко подигање за рамења колку што можеш. Мртво кревање со исправени нозе х 15 Веслање во претклон Бенч прес Вратило Склекови Kettlebell Swing Скокање на јаже
ВидеоРазно

Фит над 40

Вежбање во група за над 40 годишни луѓе. Време за вежбање е 8 часот од сабајле Пон-Петок. Што прави вежбањето за вашето тело? Вежбањето е докажано дека ги подобрува и зачувува мускулната маса, флексибилноста, кондицијата и коскената маса. Американската асоцијација з...
ЗдравјеНови статии
Почитувани фанови на Атлетикс, со радост сакам да ви кажам дека конечно е најден простор и со силна Божја волја ќе се префрлиме во нов простор во Дебар Маало.Со тоа ќе овозможам концепт кој ќе може да си го дозволи секој од Вас, со тоа што концептот за вежбање нема да биде к...
Нови статииРазно

Пофалба од Весна Андрејченко

Почитувани, Јас сум Весна Андрејченко (28) од Скопје, и во моето слободно време извесен период се занимавав со фитнес и бодибилдинг (два месеца) во студиото Атлетикс во сопственост на Стефан Ангеловски, кој што ми беше и личен тренер. Тренинзите ги започнав по...
Разно

Имате проблеми со вишокот килограми?

Ние имаме решение за вас. Неверојатна понуда за вежбање со тренер во мала група до 4ца: Цените почнуваат од 999 денари за 8 сесии месечно. Бидете силни, витални и фит индивидуи со нашата специјално дизајнирана програма “Метаболичка Машина“ која за 90 дена ќе ви овозможи...
Нови статииРазно

Галерија