Таг: лице

Таг: лице

    Листовите од зелена салата ќе и го вратат сјајот на уморната кожа, а кивите ќе ја направат поеластична. Маските од свежи намирници се прават брзо и многу лесно, а се особено пријатни за време на летото , бидејќи ја освежуваат вашата кожа. За да бидат е...
ЗдравјеРазно
Заводливото деколте е украс на секоја жена. Потрудете се такво и да остане. Искористете ги советите на кој начин вашите гради да останат што подолго во форма или како да го измамите времето. Секој месец издвојувате големи суми пари за креми против брчки, за негување на дело...
ЗдравјеРазно

Вежби за лице

Денес е многу едноставно да се најдат програми за вежбање кои ќе ви помогнат во губењето на вишокот килограми, зацврстување на телото или одржување на кондицијата. Но, дали сте размислувале кој е најдобриот начин и мускулите на лицето да ви бидат во форма? Потрудете се да од...
Разно

Лифтинг на лице и тело со радиобранови

Одложувањето на ефектите на стареењето, односно осветлувањето на кожата и отстранувањето на брчките денес речиси стана стандард кога се работи за негуван изглед во одредени години. Иако не стивнува интересот за естетската операција, се поголем е бројот на оние кои се свртува...
ЗдравјеРазно