Таг: крем супа

Таг: крем супа

Крем супа од печурки

Состојки: 400 гр. печурки шампињони или буковки 2 чешниња лук половина главица кромид 3 шолји супа од зеленчук 1 шолја индиски ореви маслиново масло сол оригано, рузмарин босилек Подготовка: Индиските ореви ставете ги во вода да отстоја...
Исхрана
Состојки: 2 големи филџани печена тиква 1 филџан бадемово млеко 2 лажички тамари сос мелен ким морско оревче цимет Подготовка: Измиксајте ја тиквата во блендер и додајте малку од бадемовото млеко, тамари сосот, кимот, циметот и морското оревче. ...
Исхрана