Таг: зелен чај

Таг: зелен чај

  Бодибилдерите се заинтересирани за постигнување на повисоки нивоа на човечкиот хормон за раст (HGH), откога ги увидоа неговите предности и се она за што е тој способен . Хормонот за раст не само што го зголемува производството на чиста мускулна маса во телото, но зго...
Суплементи

Дали пиете премногу зелен чај?

  Истражувањата покажуваат дека зелениот чај е повеќекратно корисен за здравјето, и тоа благодарение на антиоксидансите попознати како катехини. Тоа вклучува се од подобрување на помнењето, па се до спречување на појавата на рак. Меѓутоа, треба да бидете внимателни. ...
Исхрана

Сода бикарбона – лек за сите болести

За сода бикарбона велат дека е волшебен прав кој го лекува целиот организам. Примените на сода бикарбоната се многу добро познати, а многумина од нив се однесуваат на здравјето. Со едноставни напитоци, направени на база на сода, може да се делува на превенирањето на појава н...
Здравје
Вкусен е, поздрав од кафето, а неколку научни тврдења покажуваат зошто еден филџан од овој чај треба да ни стане дневна навика. 1. Поздраво срце Зелениот чај е богат со моќни антиоксиданси, кои го намалуваат крвниот притисок, што делува позитивно и на здравјето на срцето...
ЗдравјеИсхрана

Суплементи од “на нога”

Суплементите се дел од човековото секојдневие. Покрај редовните оброци, нема ој не посега по одреден суплемент за да надомести одреден недотиг од витамин или минерал, со цел да се подобри здравјето на организмот. Еве некои кои навистина можат да помогнат во тоа. Омега-3 мас...
Суплементи
  Во последно време за зелениот чај многу се зборува и пишува, а особено за неговите ефекти при слабеењето и детоксикацијата на организмот. Меѓутоа, ублажувањето на ефектите од пушењето е причина плус за и вие да станете едни од оние кои го обожуваат и консумираат ов...
ЗдравјеИсхрана