Таг: здрави рецепт

Таг: здрави рецепт

Печена тиква со мед и фета сирење

  Состојки: 600 гр. тиква 3 супени лажици маслиново масло 2 супени лажици сусам 3 супени лажици мед 1 супена лажица балзамико оцет 100 гр. истрошено фета сирење 1/2 лажичка лута буковка сол и црн пипер   Подготовка: Загрејте ја рерна...
ИсхранаРазно

Вегански крофни

Состојки:   500 гр. брашно тип 400 1 коцка свеж квасец 60 гр. шеќер 45 мл. масло 1 дл. млеко од соја 2 дл. вода 1 лажичка сол 1 лажичка рум 1/2 литар масло за пржење мармалад шеќер во прав   Подготовка:   Загрејте го...
Исхрана