Таг: задник

Таг: задник

Kаков задник – такво здравје

  Некогаш жените со широки колкови и округол задник биле симбол за здравје и плодност. Нештата денес се малку променети, па секоја градба на телото добила некои нови карактеристики.   Обликот на телото зависи од генетиката, која го формира обликот на нашио...
ЗдравјеРазно
Врз основа на изгледот на нашата позадина може многу да се дознае за општата здравствена состојбa. Научниците веруваат дека е подобро масните наслаги да се собираат колку што може подалеку од градите и абдоменот, бидејќи на тој начин мастите се подалеку од артериите, црниот ...
ЗдравјеРазно
Во последните неколку години, задникот е повторно симбол на сексапилот, женственоста и плодноста. Силуетата на песочен часовник се врати во мода, а на жените со малку поразвиен долен дел им се врати самодовербата. Но, дали знаете дека вашиот задник може да каже многу повеќе ...
Здравје
    Велат дека мојот задник не го застанува сообраќајот, туку го врти во обратна насока. Овој развој на задникот не се случува случајно. Како и секој дел од телото кој сакате да го подигнете и зацврснете, и на вашиот задник му е потребно директно внимание,...
Боди-фит

8 совети за совршен задник

Женскиот задник е објект на машката страст и од таа причина многу жени сонуваат за совршен задник. И додека некои убави задници можат да и заблагодарат на генетиката, повеќето жени сепак мора да се посветат на поздрав начин на живот доколку сакаат да имаат цврст задник. Ве...
Разно
Tracy Anderson е фитнес инструктор кој има работено со многу од холивудските звезди,како што се Jennifer Lopez, Shakira, Gwyneth Paltrow, Courtney Cox and Ashley Greene. Таа е одговорна за огромната трансформација на Gwyneth Paltrow која на 40 години изгледа подобро од ко...
Боди-фитВидео
Jen Selter ви ги открива дел од нејзините тајни за поубав задник.
Боди-фитВидео
Со зголемувањето на телесната тежина за време на празниците, започнува сезоната на масовно одење во фитнес центрите, со цел да се постигне топ форма на телото. Но редовното вежбање е само еден од елементите на овој пат, ќе треба да се создаде план на исхрана за резултатите д...
Боди-фитНови статии