Таг: диета

Таг: диета

  Иако Кето диетата е под постојана лупа од страна на јавноста, сега исхраната богата со масти е карактеризирана како исхрана која го подобрува сексуалниот живот.   Освен што исхраната без шеќери и јагленохидрати ги топи килограмите, таа чини чуда за либ...
Исхрана

Здрава диета

Секоја година не измачува истиот проблем - што со вишокот килограми? За тоа ќе помогне оваа одлична, но многу рестриктивна диета, која ќе ви го реши проблемот со вишокот на килограми. Поточно, за 21 ден, затоа што во викендите се јаде нормално.   Пред евентуално д...
Исхрана

Бразилска диета

Во огромниот број диети се издвојува оваа под име бразилска. Овој режим на исхрана е толку популарен затоа што гарантира до 12 килограми помалку за само месец дена. Се работи за тоа што се јаде четири до пет пати дневно, но на менито главно се застапени овошје и зеленчук. ...
Исхрана

Диета за дебелеење

Повеќето луѓе водат битка со вишокот килограми. Секој загубен килограм е еден чекор поблиску кон целта за постигнување витка фигура. Но, постојат луѓе кои имаат сосема спротивен проблем и кои се обидуваат да се здебелат. Праксата покажува дека е далеку потешко да се добијат ...
Исхрана

Диета со мед

Сите знаеме колку е здрав медот, како за нега на кожата, така и за здравјето на организмот. Меѓутоа, некои истражувања имаат покажано дека оваа намирница е одличен сојузник во губењето на вишокот килограми. Погледнете ги во продолжение двете најдобри диети кои се базираат на...
Исхрана

10 диетални лудости

Ова се 10 - те најлуди кои имаат влезено во светската историја.     1.Диета на оцет и вода (1820) Оваа диета ја популаризирал славниот британски поет Лорд Гордон Бајрон, кој преживувал со денови на оцет, компири и цигари - а потоа и на пијанките.   ...
Исхрана

Диета со која се јаде се, а се слабее

Оваа диета подразбира одбегнување на вечерата, поточно помеѓу последниот оброк во денот и првиот во следниот ден неопходно е да поминат 14 часа. Доколку денот ви почнува околу 08.00 часот, па со самото тоа појадувате во раните утрински часови, треба да завршите со јадење веќ...
Исхрана

“Будење” на стомачните мускули

Секој сака да има рамен стомак или секси стомачни мускули, но тие нема да се разбудат од хибернацијата ако дневно не правите по 1000 стомачни вежби. Правилниот начин на исхрана е најважниот фактор за стомачните мускули да се појават и дса станат видливи. Како да го одреди...
Боди-фит

Диета од 5 дена

Докажано е дека драстичното намалување на калории и внесена храна во организмот на одреден начин, пет дена во месецот, всушност го забавува стареењто и го намаува ризикот од рак, срцеви болести, дијабетес, го јакне имунолошкиот систем и ги подобрува когнитивните способности....
Исхрана
Мноумина се обесхрабруваат од фактот што бавно губат килограми, додека на некои менталната состојба поврзана со кетозата им е пријатна, еден вид знак на нешто што се случува во правец на редуцирање на мастите. Мозокот е многу зависен од нивото на шеќер во крвта и во текот на...
Исхрана

Галерија