Таг: виткост

Таг: виткост

Кејти Гронот е сертифициран нутриционист која еден дел од животот го има поминато во Јапонија. Ова е нејзината приказна за тоа како со помош на четири трикови, кои ги научила гледајќи го јапонскиот начин на живот, ослабнала 20 килограми. “Кога за првпат се преселив во Токио...
ЗдравјеРазно