Таг: високо интервален тренинг

Таг: високо интервален тренинг

5 најпопуларни видеа за слабеење

Новата година и празниците честопати резултираат со по некој килограм вишок, па доколку имате доволно простор дома, можете да се ослободите од нив, и сето тоа според сопствено темпо и можности.   Овие 5 видеа за вежбање дома се најпопуларните.   1.Вежбајт...
Боди-фитВидео
Не е доволно само да се оди во теретана и да се вежба. Доколку сакате брзо зачудувачки резултати, мора подеднакво да ставите акцент на тоа како вежбате. За да имате одличен фитнес режим и да добиете брзи резултати, еве што советува Џилијан: 1. Високо интензивен интервален...
Боди-фитВидео

HIIT тренинг и скокање со јаже

Ако сте на диета, односно внимавате на исхраната, било кој тренинг ќе ви помогне да ослабнете. Тренингот може да го базирате на кардио вежби или на вежби за сила. И на двата начини можете да остварите голема калориска потрошувачка и така да го забрзате и олесните губењето на...
Боди-фит
Како ви се допаѓа нашето подобрено видео? Во следното видео ги демонстрираме комбинациите со јаже кое е добар начин да го извадите стресот во текот на денот. Комбинацијата од аеробен и аеробен тренинг го прави овој тренинг совршен за топењето на мастите и добивање муск...
Видео