Таг: вежби за дома

Таг: вежби за дома

Тренинг во домашни услови

    Иако многумина  преферираат тренинзи во различни фитнес центри или спортски сали, со тренингот дома или во природа, исто така може да ги постигнат саканите резултати. Тренингот надвор на природа има многубројни предности, но и практични недостатоци, како ...
Боди-фит

Вежби кои ќе ви го обликуваат телото

Испробајте ги овие пет вежби кои се толку многу едноставни, што сигурно веднаш ќе ги засакате. Одлични се и за оние кои немаат време за стандардно вежбање, но и за оние чија подвижност е ограничена. 1. „Крилја на пеперутка“ Легнете на грб и свиткајте ги малку колената. П...
Боди-фит
Сега дефинитивно не може да постои изговор да не вежбате. И најзафатените можат да одвојат 7 минути за овие ефикасни вежби и да го направите своето тело поздраво. Екипа стручњаци и истражувачи од Орландо, Флорида (Human Performance Institute Orlando) промовирала повеќе од к...
Боди-фитВидео

Идеална вежба за оние кои долго седат

Секој кој работи во канцеларија треба да ја применува вежбата која се нарекува јога чучнување, а трае само една минута. Еве како се прави оваа вежба. – Стапалата со целата должина се поставени на подот. – Петите се свртени една кон друга, а прстите лесно се отворени...
ЗдравјеРазно
Прекумерната, насобрана маснотија на рацете знае да изгледа многу грдо, остава впечаток на опуштеност на телото и е кошмар за многу жени. Но, постојат специјални вежби, со кои рацете можат многу лесно да се зацврстат. Важно е само да бидете доследни. Ако ги следите овие десе...
Боди-фитВидео