Таг: бодибилдинг исхрана

Таг: бодибилдинг исхрана

  Се вели дека не можете да бидете вегетаријанец и успешен бодибилдер, бидејќи животинските протеини имаат супериорен квалитет во однос на протеините од зеленчукот.Дури и вегетаријанците кои не им е проблем тежината сметаат дека е тешко да ги задоволат потребите на п...
Боди-фит
Кендрик Ферис од САД е единствен преставник на својата земја на Олимписките игри во Рио во кревање тегови, а јавноста е фасцинирана од ова момче од една сосема друга причина. Иако сосема необично звучи податокот дека земјата со околу 320 милиони жители има само еден престав...
Боди-фит

Ендоморфна диета

За ендоморфните типови, тоталниот калориски внес не е единствениот важен фактор. Тие исто така треба да обратат големо внимание на нивниот макронутритивен сооднос (протеини, јагленохидрати и масти) што е неопходен фактор кога станува збор за губење и оддржување на здравата т...
Боди-фит