Таг: атлетикс

Таг: атлетикс

Атлетикс 90 предизвик

Atletiks90 предизвикот почна. Почнувајќи од денес 13 мај до 13 август ќе постирам секој ден што и како јадам и дневни мерења на вагата. Така ќе си дадам лична и за вас мотивација да го правите истото. Можете да ме следите на Youtube, Instagram и твитер со истиот хаштаг #Атл...
Боди-фитВидео

Бесплатно вежбање со Атлетикс

Сакате да вежбате со личен тренер? Напрате и вие позитивна промена заедно со тимот на Атлетикс Фитнес во студиото во Дебар Маало позади Броз Кафе. Донесете ја вашата опрема за вежбање и започнуваме. Додека другите се фокусираат на квантитет, ние се фокусираме на...
Разно
Започнуваме со онлајн личен тренинг. Започнете ја вашата трансформација овде.   Предности на онлајн консултации - Немате потреба од теретана (Вежбите може да ги изведувате дома) - Немате потреба од доаѓање во студиото (се е автоматизирано и опишано како тр...
Разно

28 дена до повитко тело

Направете ги првите чекори во фитнес со личен тренер со долгодишно искуство. Петок 5 јуни.За само една вечер ќе се запознаете со основата во вежбањето со функционални вежби кои ги таргетираат сите делови од човечкото тело. Грабни го своето место сега и одредете ја ваша...
Разно

180 kg Deadlift

// Тестирање на силата во режим на топење на масти.200 кг не можам.190 кг ми треба одмор180 кг ми изгледаше лесно  #АтлетиксТренинг Тестирање на силата во режим на топење на масти.200 кг не можам.190 кг ми треба одмор180 кг ми изгледаше лесно :)#АтлетиксТренинг ...
ВидеоРазно

Кружен тренинг со Трајче

Добар ден на сите вежбачи, кросфитери и рекреативци. Денес во 20:00 часот е купот на Македонија, но ние не сме тука затоа. Training vlog with Трајче Мицевски: Кружен тренинг од : Чучњеви Преса за рамења Веслање Мртво кревање Бенч Прес Вратило Склекови Kettle...
ВидеоНови статии
Многу не ми е јасно како луѓето што имаат прекумерена тежина не прифаќаат совет или критика кога се работи за намалување на телесни масти за нивното здравје. Зарем не сте свесни дека иако сега можеби немате никакви проблеми во иднина тие мали проблеми ќе ви предизвикат уште ...
Нови статииРазно

Секси тело на плажа

Се формира група за вежбање само за жени кој сакаат да бидат фит, затегнати и здраво тело. Вежбите ќе се изведваат под надзор на тренер до максимум 12 души. Ќе се вежба разен тип на вежби со слободна тежина, слободни тежини и кружен тренинг. Целта на групата ќе биде да се...
Разно
Почитувани фанови на Атлетикс, со радост сакам да ви кажам дека конечно е најден простор и со силна Божја волја ќе се префрлиме во нов простор во Дебар Маало.Со тоа ќе овозможам концепт кој ќе може да си го дозволи секој од Вас, со тоа што концептот за вежбање нема да биде к...
Нови статииРазно
Мојата трансформација Долго време не се грижев за себеси. Имав прекумерена тежина, јадев брза храна и секакви други глупости (гледано од денешен агол). Нездравата храна ми беше прибежиште од сите тешкотии што тогаш ми се насобраа како смртта на член од семејството, ...
Нови статииРазно

Галерија