Таг: аиоли мајонез

Таг: аиоли мајонез

Вегански мајонез – аиоли

Состојки:     225 гр. меко тофу сирење 3-4 лажици лимонов сок 3-4 лажици зеленчукова супа 2-3 лажички сенф 2-3 лажички нектар од агава 1 чешне лук сол и бел црн пипер по вкус     Подготовка:   Тофуто ставете го в...
Исхрана