Јас сум Аце Степаноски насочувајќи се кон остварување на својата цел, решив да истражам и откријам кое е најдоброто решение за мене. Решението беше фитнес и бодибилдинг а потоа кој е најдобриот тренер во МК за остварување на мојата цел. Преку интернет се запознав со студиото Атлетикс.мк а подоцна и со сопственикот и иден мој тренер Стефан Ангеловски.

Мојата цел беше намалување на вишокот килограми и масните наслаги , како здраво патување до посакуваната цел. Благодарен сум на Стефан кој ме доведе до остварување на моите фитнес цели и подобрување на начинот на исхрана. Со 68kg и телесни масти 22% постигнав резултат на 64kg 16% телесни масти.

Доколку сте детерминирани да направите промени во својот живот, да работите на вашето здравје и да сте во фит форма, нема да погрешите доколку се одлучите за Атлетикс.мк.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.