“Светот без рак”(A World Without Cancer) еден стар документарен филм во кој G. Edward Griffin објаснува дека ракот всушност настанува како последица од дефицит на витаминот Б17 во организмот.

Има многу големи дебати за тоа дали ова е вистина или не,но сепак останува на вас да го погледнете видеото и да одлучите самите.

Eripuit oporteat patrioque vel ne. Albucius voluptatum eu vel. Sea nisl voluptaria sententiae et, eum autem fuisset definitionem no. Id paulo dicam postea nam, quo regione facilisi aliquando cu. Ad aeque reformidans mediocritatem vim.