Состојки:

 

 

  • 225 гр. меко тофу сирење
  • 3-4 лажици лимонов сок
  • 3-4 лажици зеленчукова супа
  • 2-3 лажички сенф
  • 2-3 лажички нектар од агава
  • 1 чешне лук
  • сол и бел црн пипер по вкус

 

 

Подготовка:

 

Тофуто ставете го во блендер и додадете ги 3 лажици лимонов сок, зеленчуковата супа, по 2 лажици сенф и нектарот од агава, чешнето лук и прстофат сол во случај супата да не е солена. Се измиксајте и по вкус и според густината додадете уште супа и лимонов сок, односно нектар од агава и сенф, како и мелен бел црн пипер.

Вљубеничка во здравата исхрана и науката, сака да чита литература од разни жанрови и обожава медицина