Таг: љубов

Таг: љубов

Храна за подобра изведба во кревет

  Здравата храна е гаранција за добро и долговечно здравје, но се чини дека таа не е добра само за тоа. Ако внимаваме што внесуваме во телото и ако го храниме со витамини, постои можност да ги подобриме своите сексуални вештини. Стручњаците велат дека проблемите с...
Разно
  Мироринг (анг. mirroring) претставува имитирање на партнерот. Стручњаците велат дека има големо влијание во животот на еден пар. Тоа во превод значи ,,ефект на камелеон,, или имитирање на говорот на телото или тонот на гласот на партнерот/партнерката.   Зо...
Разно

Зошто утринскиот секс е најдобар?

Сексот е добар во кој било период од денот или ноќта, но сепак утринскиот секс е најдоброто нешто. Можеби баш тој период од денот не изгледате баш најдобро, целите сте разбушавени и поспани, но ако дозволите тоа да ве попречи, само ќе го пропуштите најдобриот секс кој кога б...
Uncategorized
Анкциозноста може да влијае на сите аспекти од животот и значителнода го подигне нивото на стрес за време на друштвени ситуации. Поради тоа има смисла дека грижата и стравот, кои се обележја на анкциозноста, исто така да остават голема трага и во спалната соба.   ...
ЗдравјеРазно
Како што постојат афродизијаци - храна која го поттикнува либидото, исто така постојат и намирници од кои сексуалната желба се губи нагло. Некои под нив се следниве.     Соја   Сојата е одлична за организмот, но може да влијае негативно на либидото....
Исхрана
Мажите знаат што сакаат и знаат начин како да го направат сето тоа. Меѓутоа, не се толку смирени колку што мислат жените. Постојат одредени нешта кои се случуваат или кои можат да се случат за време на сексот, а кои сосема ќе ги побудалат. Ова се шесте нешта кои вашиот парт...
Разно

Дали знаете се за лубрикантите?

Ако веќе презриво велите: "Ma, каков лубрикант!" и вртите со главата, треба да знаете дека 70% од мажите го користи ова ,,помагало,, за време на мастурбацијата и пенетрацијата, бидејќи сексот е така уште попријатно. Освен тоа, повеќе од 2.000 жени велат дека сексот е подобар...
Разно

Сексот е идеално решение за мамурлук?

Ако сте од оние кои имале бурна ноќ, постои решение за мамурлукот, кој многу често знае да го уништи денот по консумирањето алкохол. Верувајте, овој ,,природен,, лек и тоа како ќе ви се допадне. Имено, сексот е најдоброто решение за брзо и со уживање да се ослободите од маму...
Разно

Груб секс? Да или Не?

Груб, безобразен секс, кој е на граница на перверзија? Токму таквото нешто е сон за повеќето мажи, но и за жените. И тоа, не без причина - постојат цврсти и оправдани причини зошто посилниот пол неописливо се “пали” на груби допири и зборови… Признајте, и самите сте забележ...
Разно
Неуспехот во кревет на сите нас ни се има случено. Причините можат да бидат различни. Но, постои нешто очигледно, на кое понекогаш не обраќаме внимание. Одамна е познато дека храната која ја консумираме влијае врз либидото. Широко се познати производите кои ја подобруваат се...
ИсхранаРазно

Галерија