Таг: шејк

Таг: шејк

  Погледнете неколку идеи за подготвување на природни шејкови кои ќе ве освежат, а истовремено ќе ви ги обезбедат некои од основните хранливи материи кои што ви се потребни: Шејк пред вежбање Потребни состојки: 1/2 чаша овесна каша 1 банана 1 мал јогурт 3 лаж...
Боди-фитИсхрана
Не постои ништо повкусно или поосвежувачко од еден ладен шејк за појадок или после напорното вежбање. Но, понекогаш, сигурно ви недостига некоја состојка или пак ви е мачна помислата на чистењето на блендерот отпосле. Не грижете се, прочитајте ги овие трикови, со цел да по...
ИсхранаРазно