Таг: Фитнес

Таг: Фитнес

Лаги за бодибилдингот кои мора да умрат

Лага # 1 - Не треба да добиете на сила за да станете големи Оние кои вежбаат со тежини не треба да користат програми за вежбање базирани на сила, или да се обидуваат и да додаваат уште едно повторување секој пат кога ќе одат во теретана . Тие не треба да станат многу поси...
Боди-фит

Дали сте зрели за фитнес или за диета?

Дознајте на што ве предупредува вашата висина, обемот на половината и големината на градникот... 1. Дали обемот на половината ви е поголем од 78 см?   За секои 2,54 см повеќе одо оваа вредност, ризикот од канцер на дебелото црево се зголемува за 3%. Обемот на п...
Боди-фитРазно
Еден час по некоја фиизчка активност, веројатно се чувствувате поенергични и полни со елан. Меѓутоа, веќе два часа подоцна подготвени сте да изедете се што ќе најдете во фрижидерот и потоа се грижите како тоа пустошење ќе влијае врз вашиот процес на слабеење.   Во...
Uncategorized
Во овој текст нема да пронајдете магични формули, а ни упатство за тоа што се можете да додадете во вашиот градник. Се работи за проверени вежби кои освен поатрактивен изглед ќе ви обезбедат и подобро држење на телото и целокупно здравје на организмот. Доколку страдате за...
Боди-фит
Адам Гилберт е двигател на онлајн програмата која им помага на луѓето кои имаат проблеми со истрајноста при држење диета и вежбање, мотивирајќи ги да се потрудат во желбата да ослабнат и да направат се што е потребно за тоа и да го остварат. Тој веќе 10 години ги учи луѓето ...
Боди-фит
    Мускулите, иако се естетски префинети, отсекогаш биле направени за да се движат. Затоа и најдобриот начин за максимално активирање на мускулите отсекогаш било и секогаш ќе биде подигнувањето на тешки работи. За 99% од почетниците во почетничка и средна фа...
Боди-фит

Убави нозе со само 3 движења

ПОЧЕТЕН СТЕПЕН   Зацврстете ги и обликувајте ги нозете со овој тренинг кој трае само 15 минути и кој е осмислен според вашата кондиција. Се што ви треба е еден стол и помала клупа. Направете по 3 сета од секоја вежба.   Вежба за колкови, задник и квадрице...
Боди-фит
Замислете губење на масни наслаги и развивање на мускули истовремено. Тоа е многу тешко да се изведе и не е вообичаено за многу личности, но во некои ситуации е навистина возможно. Следува преглед на последните истражувања поврзани со најдобрите методи на кардио тренингот. ...
Боди-фит
Барате ли план за исхрана која одговара на вашиот животен стил и потреби? Во тој случај, погледнете ги овие 11 тајни, кои ќе ви помогнат да изгледате и да се чувствувате подобро.   Поставете си реални цели Поставете долгорочни и краткорочни цели. Тие треба да бидат...
Боди-фит

Во форма без одење во теретана

Фитнес програмите не се секогаш добро прилагодени на поединците. Клучот е во пронаоѓање активност во која ќе уживате. Не се обидувајте да правите драстични промени. Обидете се со активности кои можат да се вклопат во вашиот животен стил.   Пешачење Повеќето луѓе пе...
Боди-фит

Галерија