Таг: топење масти

Таг: топење масти

    Вишокот на телесна тежина и дебелината се глобални проблеми на денешните модерни луѓе. Не само што согорувањето на мастите е тешка задача сама по себе, но и забавениот метаболизам и стареењето го прават процесот на согорување на мастите уште потежок. Кога...
Боди-фит

5 видови на кардио вежби за топење масти

Оние кои се сериозни во својата намера да вежбаат ќе практикуваат кардио тренинг барем неколку пати неделно. Секој со барем малку повеќе искуство знае дека кардио вежбите се потребни за одржување на здравјето и одржување на ниско ниво на телесни масти. Оние кои редовно практ...
Боди-фит
  Губењето на тежината може да изгледа комплицирано, но всушност се сведува на една едноставна работа: калории во споредба со отфрлање на истите.Единсвениот начин да го намалите процентот на вашата телесна маса, е да внесувате помалку калории отколку што согорувате. ...
Боди-фит
  Ако сте во фитнес и бодибилдинг светот веќе некое време, веројатно сте прочитале или слушнале многу информации за вежбањето, исхраната и суплементите на интернет, во списанија или на телевизија ... Некои од нив се многу корисни, но за жал, повеќето од нив се и збун...
Боди-фит
  Пливањето е најздравата рекреација . Ги зајакнува и затегнува мускулите, ослободува од напнатоста и акумилираниот стрес и заштитува од болести, а повреди при овој спорт речиси и да нема.   Пливањето е најдобриот начин да се разладите за време на летните ...
Боди-фит
Дали сте се запрашале некогаш каде одат мастите кога ќе се ,,стопат,,? Што навистина се случува со масното ткиво кога го согоруваме? Некои луѓе веруваат дека мастите се трансформираат во енергија или топлина, некои дека тие се ослободуваат или излачуваат од телото. Некои, па...
Боди-фит
Ако сакате да јадете, а притоа не сакате да имате вишок килограми, тогаш сигурно имате слушнато разни приказни за диетите со кои се губат килограмите без никакво откажување од храната.   Не им верувајте на чудотворните диети   Обично тие приказни се спакувани...
Боди-фитСуплементи

Каде одат мастите кои ги губиме?

Дали сте се запрашале некогаш каде ни одат мастите кои ги ,,согоруваме,,? Многумина веруваат дека, кога ќе се согорат, мастите се трансформираат во енергија или топлина, додека други веруваат дека тие некако се излачуваат вон телото. Трети, пак, дури се убедени дека мастите ...
Боди-фитРазно

Суплементи кои ги согоруваат мастите

Доколку сакате да го загубите вишокот килограми, а притоа да не ја намалите количината на храна која ја внесувате, ви претставуваме шест нутритиенти кои ги согоруваат мастите. Со нивното внесување преку исхраната ќе го зголемите губењето на тежината за дури 70%. 1. Витамин ...
Суплементи
Некој вели дека тренингот е важен, некој вели дека исхраната е важна, но јас ќе речам дека сè е важно.   Ако сакаш да градиш тело и да спиеш само 4 саати нема да го добиеш посакуваниот ефект за сигурно. Главните процеси на создавање и на топење масти се етаблирани...
Боди-фит

Галерија