Таг: супа од зеленчук

Таг: супа од зеленчук

Италијанска супа од зеленчук

Состојки: 2 главици кромид 2 моркова 4 снопчиња целер 1 лажица маслиново масло 2 лажици шеќер 4 чешниња лук 2 лажици доматно пире 2 дафинови листови неколку гранчиња мајчина душица 3 тиквички 400 гр. грав 400 гр. исецкани свежи домати 1.2 лит...
Исхрана